Виключення з переліку ризикових платників податків: професійна юридична допомога
Що означає статус «ризикового» платника податків?
Статус «ризикового» платника податків — це позначення, яке податкова служба присвоює підприємствам, що, на її думку, здійснюють фіктивну або сумнівну господарську діяльність. Потрапляння до переліку ризикових призводить до блокування податкових накладних, унеможливлює формування податкового кредиту у контрагентів, а також створює серйозні репутаційні й фінансові ризики для бізнесу.
ДПС у переважній більшості випадків встановлює платникам податків відповідність восьмому критерію ризиковості — «У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.».
Нерідко підприємства визнаються ризиковими без належної аргументації, через формальні ознаки чи автоматичні алгоритми оцінки, що працюють з похибками. Саме тому надзвичайно важливо швидко й грамотно реагувати на таке рішення.

Адвокат
Вероніка Данилевич
Послуги адвоката з виключення платників податків з переліку ризикових
Процес зняття статусу ризикового платника вимагає ретельної підготовки документів та чіткого розуміння причин віднесення до ризикових. Помилки чи недостатнє обґрунтування можуть призвести до відмови комісії ДПС. Звернення до кваліфікованого юриста гарантує професійний підхід та максимізує шанси на успіх.
Які переваги Ви отримаєте звернувшись до адвоката?
Наші клієнти отримують низку унікальних переваг:
-
Послуга “під ключ”: Повний супровід процесу виключення з переліку ризикових платників податків, починаючи від підготовки документів до отримання позитивного рішення. У разі відмови контролюючого органу у прийнятті рішення про невідповідність платника критеріям ризиковості, адвокат усуває всі недоліки та подає документи повторно стільки разів, скільки це буде доцільно, без додаткових витрат для клієнта.
-
Особиста взаємодія з ДПС (для платників з м. Київ): Для клієнтів, які перебувають на обліку в м. Києві, у разі відмови комісією регіонального рівня у прийнятті рішення про невідповідність платника критеріям ризиковості (після направлення першого пояснення), адвокат особисто відвідує Головне управління ДПС у м. Києві. Це дозволяє з’ясувати конкретні причини відмови, адже у письмових рішеннях комісія часто не надає детальних пояснень своїх рішень. Вказане зумовлено великою кількістю пакетів документів, що подаються на розгляд комісії регіонального рівня та обмежені строки на прийняття того чи іншого рішення. Під час особистого візиту члени комісії приділяють увагу адвокату (який представляє ваше підприємство) та в переважній більшості випадків чітко вказують на недоліки поданих документів. Це дозволяє швидко виявити та виправити проблемні питання для успішного результату. Також на такій зустрічі юрист може більш детально поянити специфіку роботи Вашого підприємства, аби у комісії, яка приймає рішення про невідповідність платника критеріям ризиковості, сформувалось чітке розуміння, що діяльність Вашого підприємства є законною, послідовною та такою, що не містить ознак ризиковості.
-
Адвокатський запит для платників з інших регіонів України: Для платників, які перебувають на обліку в інших відокремлених підрозділах ДПС, у разі неконкретизованої відмови у прийнятті рішення про невідповідність платника критеріям ризиковості адвокат направляє адвокатський запит. У цьому запиті адвокат просить ДПС надати конкретну причину відмови. Відповідно до чинного законодавства України, контролюючий орган зобов’язаний надати відповідь протягом 5 робочих днів, що дозволяє оперативно з’ясувати недоліки та підготувати необхідні коригування.
Таким чином, через велику кількість пакетів документів, що подаються на розгляд комісії регіонального рівня (пояснення щодо розблокування ПН/РК, підготовка таблиць даних платника ПДВ, виключення з ризикових тощо) комісія часто надає формальні відмови без чіткого зазначення причин. Особистий підхід та професійний досвід наших юристів надають можливість швидко з’ясувати, яких саме документів чи інформації не вистачає контролюючому органу, щоб прийняти рішення на користь платника податків.
Щодо можливості адміністративного та судового оскарження
З практичного досвіду нашої команди, повторне подання пояснення з метою прийняття рішення про невідповідність платника критеріям ризиковості більше 3-4 разів зазвичай є недоцільним, якщо контролюючий орган продовжує надавати відмови без чітких обгрунтувань. У таких випадках ефективним рішенням є спочатку адміністративне (подання скарги до ДПС України), а згодом судове оскарження відмови. Адміністративне оскарження часто не приносить бажаного результату, в свою чергу судове оскарження є значно ефективнішим. Суд може визнати протиправним та скасувати рішення комісії про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника, а також зобов’язати виключити Ваше підприємство з переліку платників податку на додану вартість, які відповідають критеріям ризиковості.
«Судове оскарження є ефективним інструментом для захисту прав платників податків, — зазначає Вероніка Сергіївна. — Однак процедура може тривати до 12 місяців. Це обумовлено високим навантаженням на адміністративні суди та тим, що податкові органи зазвичай намагаються оскаржити рішення суду першої інстанції».
Готові діяти вже зараз? Звертайтесь до професіонала!
Довірте вирішення питання ризиковості Вашого підприємства нам — і отримаєте не просто комплект документів для подання на розгляд комісіх, а повноцінний юридичний супровід до виключення з переліку ризикових платників.
Консультацію можна отримати зателефонувавши за номером (067) 931-57-95 (або надіславши повідомлення у Telegram, WhatsApp, Viber).